VI Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

wpis w: Informacje 2018 | 0

Serdecznie zapraszamy stałych i nowych uczestników do wypróbowania swoich sił  w rywalizacji sportowej i do udziału w dobrej zabawie podczas VI Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach  08-09 września 2018 w Kluszkowcach  Gm. Czorsztyn, woj. małopolskie.

Tegoroczna edycja Olimpiady nie będzie rozgrywana w Szczawnicy jak do tej pory, a po raz pierwszy w nowym miejscu na terenie Ośrodka Czorsztyn-Ski.  Na atrakcyjność zawodów wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła zawodów strażackich według naszego pionierskiego pomysłu. Tylko u nas bez wcześniejszych eliminacji możecie rywalizować z reprezentantami  jednostek OSP z wielu województw na arenie sportowej umiejscowionej w górach i otaczającej ją przepięknej scenerii górskiej. Czekają tu na Wasze drużyny również nowe wyzwania sportowe, ponieważ zostanie wprowadzonych kilka nowych konkurencji.

Zawody trwają dwa dni i rozgrywane są z osobno klasyfikowanymi podziałami na drużyny pożarnicze druhów, druhen oraz mieszane. Można także zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, Gminy lub powiatu. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo dopuszczamy do startu w każdej ze zgłoszonych drużyn do 2 zawodników, którzy przed terminem zawodów nie są jeszcze pełnoletni, ale ukończyli 15 lat. Można zgłosić jedną lub kilka drużyn w wybranych podziałach. Każda startująca drużyna składa się z 5 osób.

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia różne kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania, każdego dnia inne.

Dla zawodników, kibiców i zaproszonych gości corocznie podczas zawodów organizujemy różnego rodzaju dodatkowe atrakcje m. in. prezentacje przez producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego, pokazy sprawnościowe, występy regionalne, konkursy i wiele innych.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak przebiegały do tej  pory  nasze zawody, to zapraszamy na  nasz  Facebook Osp-sport, link: https://www.facebook.com/Osp-sport-583798878334472/
Szczegółowe informacje w sprawie zawodów: tel / sms 731 880 083, mail tokbike1@op.pl .

Ze strażackim pozdrowieniem Organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady OSP 2018.