Kolejna edycja Międzynarodowego Turniej Piłki Prądowej Wasserball już za nami!

wpis w: informacje 2019 | 0

Jak co roku w ostatni weekend miesiąca lipca na rzece Ścinawa Niemodlińska w Przechodzie odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. Po raz kolejny chętnych do udziału w dwudniowej rywalizacji nie zabrakło. Dwadzieścia trzy drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z Polski, Czech i Niemiec walczyło o zwycięski puchar. Druhny i druhowie wyposażeni w pompy i węże, prądem wody przepychali piłkę do bramki przeciwnika chcąc zdobyć punkty. Tegoroczna rywalizacja była bardzo zacięta i wyrówna.

Kolejność rozgrywek finałowych przedstawia się następująco:

  • I miejsce OSP Pogórze
  • II miejsce OSP Przechód
  • III miejsce OSP Rzymkowice

Ciekawy program artystyczny dobra pogoda, a przede wszystkim fascynujące widowisko rozgrywek przyciągnęły do Przechodu rzesze fanów tej nietypowej dyscypliny sportowej. Miłośnicy piłki prądowej z zapałem zagrzewali do walki swoich faworytów.
Turniej odbył się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Starostwa Powiatowego w Nysie i Urzędu Miejskiego w Korfantowie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zachęcamy już teraz by zapisywać się na przyszłoroczne XX rozgrywki Turnieju Piłki Prądowej!