OSP – Potencjał Młodych. Dowiedz się, jak zostać dobrym liderem w swojej jednostce! Zaproszenie na wydarzenie

wpis w: Informacje 2021 | 0

Jesteś osobą młodą i aktywnie działasz w swojej jednostce? Należysz do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej albo jesteś jej opiekunem? Zarządzasz jednostką OSP bądź w przyszłości chciałbyś to robić? OSP – Potencjał Młodych to coś dla Ciebie! To nowatorski projekt Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, którego celem jest rozwiązanie problemu niedostatecznego udziału ludzi młodych w zarządzaniu w jednostkach OSP.

Już 27 maja, o godzinie 18:30 rozpocznie się pierwsze wydarzenie pt. Młodzi liderzy w OSP – wyzwól swój potencjał!. Biorąc udział w spotkaniu dowiesz się więcej na temat projektu, uzyskasz informacje jak dołączyć do elitarnej Szkoły Liderów OSP oraz poznasz wyróżnioną drużynę w konkursie „Najlepsi z najlepszych”. Spotkanie to również idealna okazja, aby porozmawiać z członkami Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem, Teresą Tiszbierek oraz specjalnym gościem wydarzenia Marcinem Toporem – inicjatorem jednej z najgłośniejszych akcji w polskim internecie w 2020 roku #gaszynchallnege.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz znajdujący się >tutaj<. Na wskazany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do spotkania które odbędzie się online na platformie Zoom.

OSP – Potencjał Młodych to projekt ZOSP RP realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klon/Jawor, którego działania skierowane są do młodzieży w OSP, osób pracujących z MDP oraz wszystkich tych, którzy zarządzają jednostkami bądź w przyszłości chcieliby to robić. Udział w inicjatywie umożliwia zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu zarządzania OSP, pozwala nawiązać znajomości oraz pokazuje jak ważne jest aktywizowanie młodzieży w działaniach lokalnej społeczności.

W ramach projektu zostanie zrealizowany pilotażowy program Szkoły Liderów OSP, gdzie stu uczestników nauczy się jak efektywnie zarządzać w OSP, rozwiązywać problemy oraz jak stać się dobrym liderem w swojej społeczności. Dodatkowo, przeprowadzone zostaną badania, dzięki którym poznamy potrzeby i oczekiwania ludzi młodych oraz kadry zarządzającej OSP. W ramach projektu powstanie specjalistyczny poradnik, będący źródłem wiedzy i inspiracji dla absolwentów Szkoły Liderów OSP oraz innych członków jednostek.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku  oraz do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG