150 lat od daty założenia firmy z Paczkowa, producenta sprzętu strażackiego

wpis w: Informacje 2018 | 0

W 2018 roku mija 150 lat od daty założenia firmy Geb Keslich Patschkau (Braci Keslich z Paczkowa) producenta sprzętu rolniczego a szczególnie sprzętu strażackiego. Z tej to okazji odbędzie się 2 czerwca 2018 roku zlot jednostek OSP i osób posiadających sprzęt strażacki wyprodukowany w tej firmie: sikawek konnych, drabin, zabudów na samochodach, a także konferencja popularnonaukowa na temat tej firmy.

Impreza odbędzie się w Szemrowicach gmina Dobrodzień powiat oleski województwo opolskie. Zapraszamy posiadaczy tego sprzętu, jednostki OSP, kolekcjonerów do udziału i zaprezentowania go na zlocie, a także miłośników historii pożarnictwa do udziału. Prosimy także posiadaczy katalogów, reklam, rachunków do udostępnienia ich, za co z góry dziękujemy.

Jeśli posiadacie sikawkę o nieustalonym producencie, to sprawdźcie czy z przodu jest okrągła stopka, jeżeli jest taka jak na zdjęciu to jest sikawka firmy Keslich Patschkau.

Jeżeli posiadacie państwo sprzęt strażacki wyprodukowany po 1945 roku pod szyldem Paczkowskie Zakłady Sprzętu Strażackiego prosimy o informacje. Wszelkie informacje, zapytania prosimy kierować na adres elektroniczny: hiler14@wp.pl lub telefon 343536419, za wszystko z góry dziękujemy i zapraszamy.

Organizatorzy: Ochotnicza Straż Pożarna Szemrowice, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szemrowice, Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim – koło Szemrowice