Delegacja OSP Strzelce Opolskie gościła w miejscowości Chlebičov koło Opawy na uroczystościach 90 lat SDH Chlebičov

wpis w: Informacje 2015 | 0

W dniach 13 i 14 czerwca 2015 roku delegacja OSP Strzelce Opolskie gościła w miejscowości Chlebičov koło Opawy na uroczystościach 90 lat SDH Chlebičov. Jednostka z Chlebičova od kilku lat współpracuje z OSP Strzelce Opolskie. Strażacy z obu jednostek często spotykają się na różnych uroczystościach, imprezach, zawodach i ćwiczeniach oraz szkoleniach.

Uroczystości 90 lat SDH Chlebičov rozpoczęły się zbiórką przed remizą strażacką, gdzie uformowano szyk i przemaszerowano do kaplicy na uroczystą mszę, w której uczestniczyły również okoliczne straże pożarne. Po mszy ponownie uformowano kolumnę marszową, która przemaszerowała na czele z orkiestrą przez miejscowość udając się do miejscowego Domu Kultury na dalszą część uroczystości. Po przybyciu do sali Domu Kultury prezes SDH Chlebičov Petr Novotny przywitał wszystkich zebranych gości. W czasie części oficjalnej wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Podczas tej uroczystości Starosta Obce Chlebičov Ilija Novotny udekorował pamiątkową szarfą sztandar OSP Strzelce Opolskie i SDH Chlebičov. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie pamiątkowych medali oraz listów gratulacyjnych. Następnie głos zabrali przedstawiciele straży pożarnej z Opawy, miejscowych organizacji oraz goście dziękując strażakom z Chlebičova za tak długoletnią działalność i życzyli wszystkiego najlepszego na kolejne lata społecznej służby.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek oraz zabawę taneczną. Ta uroczystość pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Tekst: Edward Dalibóg
Zdjęcia: Mateusz Cedzich