XII Międzynarodowe Spotkania Przyjaźni Strażackiej

wpis w: Informacje 2015 | 0

W dniach 11 do 14 czerwca 2015 roku na Słowacji w miejscowości Trenčianskie Teplice odbyły się XII Międzynarodowe Spotkania Przyjaźni Strażackiej.

W tym roku uczestniczyli strażacy z następujących krajów i miejscowości:
Słowacja -Trenčianskie Teplice,
Dania – Skandenborg,
Polska – Rozmierz,
Czechy – Luhačovice,
Niemcy – Eisenach,
Serbia – Arandelovac.

Delegacja strażaków z OSP Rozmierz, gmina Strzelce Opolskie uczestniczyła w spotkaniu w następującym składzie: Paweł Skóra, Krystian Namyślik, Lech Adamowicz, Bartosz Adamowicz, Józef Drewniok, Hubert Hałek, Zygfryd Skrzypczyk, Tomasz Adamiec, Michał Adamiec, Waldemar Ploch, Waldemar Kampa.
W pierwszym dniu nastąpił przyjazd uczestników i zakwaterowanie, a wieczorem uroczysta kolacja i oficjalne przywitanie przywitanie uczestników spotkania.
W piątek po śniadaniu organizatorzy zorganizowali wycieczkę, w czasie której zwiedzano ruiny zamku, skansen i wiele ciekawych miejsc. Po powrocie wieczorem była wspólna kolacja i biesiadowanie w gronie strażackim oraz wymiana doświadczeń jak również wspomnienia z ostatnich spotkań.

Natomiast w sobotę po śniadaniu uczestnicy spotkania zwiedzali Trenčianskie Teplice oraz okolice tej pięknej miejscowości.

Wieczorem po kolacji odbyło się podsumowanie kolejnego międzynarodowego spotkania strażackiego i wręczono upominki. Strażacy z OSP Rozmierz zrewanżowali się przekazując swoje upominki wszystkim uczestnikom spotkania między innymi dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Strzelcach Opolskich oraz otrzymanym materiałom promocyjnym w Wydziału Promocji strzeleckiego urzędu. W dalszej części była zabawa taneczna. Od godziny 22 do 24 nastąpiło uroczyste przekazanie flagi Stowarzyszenia dla kolejnych organizatorów spotkania, które odbędzie się w 2017 roku w Niemczech w miejscowości Eisenach. Ustalono również spotkania i organizatorów w kolejnych latach i tak w 2019 roku Czechy – Luhačovice, w 2012 roku Serbia – Arandelovac.

W niedzielę 14 czerwca po śniadaniu uczestnicy pożegnali się i udali się w drogę powrotną do swoich miejscowości.

Tekst: Edward Dalibóg. Zdjęcia: Paweł Skóra