Gminne Obchody Dnia Strażaka Gminy Strzelce Opolskie

wpis w: Informacje 2015 | 0

W dniu 09.05.2015 roku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka Gminy Strzelce Opolskie. W tym roku gospodarzem była jednostka OSP Kalinowice, która obchodziła jubileusz 15 lecia istnienia.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w intencji strażaków. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przed remizę gdzie odbył się uroczysty apel. W czasie uroczystości odznaczono wyróżniających się strażaków w tym Złotym Znakiem Związku został odznaczony Szczepan Piechaczek z OSP Sucha.

Wręczono również odznaki Strażak Wzorowy i za wysługę lat w OSP jak również odznaki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Goście składali gratulacje i życzenia dla strażaków z OSP Kalinowice w związku z ich jubileuszem.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek i występy artystyczne. W czasie występów zaprezentowały swój repertuar: Miejsko -€ Gminna Orkiestra Strażacka, Kalinowiczanki, Mażoretki, Suskie Skowronki i Ludziska z Grodziska. Natomiast wieczorem zorganizowano zabawę taneczną, która trwała do białego rana.