I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Namysłowie

wpis w: Informacje 2013 | 0

I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Namysłowie

W dniu 23.02.2013 roku w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie odbył się finał I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Namysłowie.

Organizatorami turnieju były: ZOP ZOSP RP w Namysłowie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Namysłowie i Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie. Głównym sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy w Namysłowie. Turniej powiatowy poprzedzony został rozegraniem turniejów drużyn OSP w 5 gminach powiatu namysłowskiego w dniach 13,16 i 12 lutego br. W wyniku przeprowadzonych eliminacji gminnych uczestnikami turnieju powiatowego byli:
OSP Domaradzka Kuźnia z gminy Pokój, OSP Miejsce z Gminy Świerczów, OSP Woskowice Górne z gminy Domaszowice, OSP Wilków z Gminy Wilków i zwycięzca z gminy Namysłów- OSP Smarchowice Śląskie.
Mecze były rozegrane systemem „każdy z każdym”.
Klasyfikacja końcowa zmagań przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Miejsce
II miejsce – OSP Smarchowice Śląskie
III miejsce – OSP Woskowice Górne
IV miejsce – OSP Wilków
V miejsce – OSP Domaradzka Kuźnia

Zmagania zawodników dopingowali m. in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Namysłowie dh Henryk Seruga, V-ce Starosta Namysłowski Andrzej Spór i Sekretarz Powiatu Andrzej Gosławski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie bryg. Krzysztof Gacek oraz Prezes Banku Spółdzielczego Zdzisław Bąk. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych w osobach : Wójta Gminy Domaszowice- Zenona Kotarskiego i Sekretarz- Alicji Piaseckiej, V-ce Burmistrza Namysłowa -Andrzeja Gali, Wójta Gminy Wilków- Bogdana Zdyba, V-ce Przewodniczącego Rady Powiatu- Sławomira Gradzika.

Po zakończeniu turnieju wręczono puchary dla trzech najlepszych drużyn oraz dyplomy i piłki dla wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach. W klasyfikacji na najlepszego strzelca turnieju symboliczną statuetkę otrzymał dh Piotr Duraj z OSP Miejsce, najlepszym bramkarzem turnieju został dh Piotr Hrebenyk z OSP Smarchowice Śl.

Henryk Seruga