XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych

wpis w: Informacje 2018 | 0

”Jedyny taki konkurs w Polsce”

W środę 10 października 2018 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „ANPOL” w Starym Oleśnie powiat oleski, przeprowadzono XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych. Od wielu lat organizatorem konkursu są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu. Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród osób niepełnosprawnych znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie wzięło udział 45 uczestników z 12 placówek terapii zajęciowej z dwóch województw opolskiego i śląskiego. I etap konkursu obejmował test pisemny składający się z 30 pytań.  Po dokonaniu oceny prac pisemnych jury konkursu wyłoniła 8 osób, które wzięły udział w finale. Po dokonaniu oceny prac etapu finałowego wyłoniono zwycięzców konkursu.

I miejsce – Michał BIAŁOBRZESKI – Warsztat Terapii Zajęciowej w Nysie
II miejsce – Sylwia SKÓRA – Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach
III miejsce – Maria JABCOŃ – Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach, powiat oleski.

W trakcie sprawdzania testów, strażacy oleskiej komendy oraz funkcjonariusze Policji przygotowali pokaz działań ratowniczych i sprzętu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Konkurs zakończył wspólny poczęstunek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnej edycji turnieju.