Międzywojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa opolskiego i śląskiego

wpis w: Informacje 2013 | 0

Już po raz siódmy z inicjatywy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie st. kpt. Wojciecha Wiechy i Pani Ewy Janiszewskiej-Dandyk Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowano i przeprowadzono Międzywojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa opolskiego i śląskiego.

Turniej odbył się 15 października br. od godziny 10,00 w obiektach Ośrodka „ANPOL” w Starym Oleśnie. W konkursie brało udział 29 uczestników z powiatów oleskiego, kluczborskiego, brzeskiego, namysłowskiego, nyskiego, opolskiego i lublinieckiego (woj. śląskie). Komisja pod przewodnictwem st. kpt. Mariusza Kozińskiego z udziałem członka komisji mł. bryg. Jarosława Zalewskiego oraz sekretarza Tomasza Dzióba bardzo wysoko oceniła poziom uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą z zakresu zarówno zagadnień o zapobieganiu przed zagrożeniami jak i prawidłowych zachowań w obliczu zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka.

I etap obejmował test pisemny składający się z 40 pytań. Po dokonaniu oceny prac pisemnych jury konkursu wyłoniła 5 osób, które otrzymały maksymalną ilość punktów na 40 możliwych co świadczyło o bardzo wysokim poziomie finalistów. W części finałowej uczestnicy rozwiązywali test, z którego mogli uzyskać maksymalnie 8 punktów.

Po dokonaniu oceny prac etapu finałowego i dogrywki wyłoniono zwycięzców konkursu.
I miejsce – Jan Prus WTZ Lewin Brzeski – 48 pkt.
II miejsce – Agata Kaczmarzyk WTZ Olesno – 47pkt.(+2,5 pkt dogrywka)
III miejsce – Sławomir Kukuła WZT Olesno – 43 pkt. (+2,0 pkt dogrywka)

Podczas sprawdzania przez komisją prac pisemnych uczestnicy konkursu mogli podziwiać umiejętności oleskich strażaków na akwenie wodnym, gdzie odbyły się pokazy ratownictwa wodnego. Uczestnicy konkursu mieli także możliwość wykonywania ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy i zapoznali się ze sprzętem ratownictwa drogowego prezentowanego przez druhów z OSP Borki Małe.

Oprócz dyplomów i pucharów nagrodami dla zwycięzców były sprzęt elektroniczny ufundowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu, Nadleśnictwo w Oleśnie oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Opolu. Nagrody wręczał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu druh Andrzej Borowski w asyście Dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Stanisława Łągiewki, Starosty Oleskiego Jana Kusa oraz Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie.

Każdy z uczestników otrzymał symboliczny upominek z turnieju wykonany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie.

Po zakończeniu konkursu wszyscy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym połączonym z poczęstunkiem przygotowanym przez Okręgową Spółdzielnie Mleczarską w Oleśnie, piekarnię „Rogalik” i PSS Społem. Wszyscy uczestnicy opuszczali gościnny Ośrodek w Starym Oleśnie w dobrych humorach z obietnicą uczestnictwa za rok.

DYREKTOR
Zarządu Wykonawczego
OW ZOSP RP woj. opolskiego
Wiktor Urbański