Najlepsze MDP w Polsce są w województwie opolskim!

wpis w: Informacje 2015 | 0

W dniu 27 kwietnia na Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Najlepsi z Najlepszych”. Na uroczystości był obecny Pan Tadeusz Sławecki – wiceminister edukacji, który wspólnie z przedstawicielami Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dokonał wręczenia nagród trzem najbardziej wyróżniającym się drużynom w naszym kraju. Wśród laureatów znalazły się aż dwa zespoły z woj. opolskiego – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Miejsca Odrzańskiego oraz z Zalesia Śląskiego.

Drużyny wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorcową MDP i jej Opiekuna. Konkurs miał na celu wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP w kraju, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach.

Kapituła konkursu działająca przy Związku OSP RP w Warszawie uznała za najlepszą MDP roku 2014, drużynę z Miejsca Odrzańskiego a najlepszego opiekuna w kraju druha Tomasza Golasz. Jury wyróżniło również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Zalesia Śląskiego i jej opiekuna druha Fabiana Rosły. Po raz pierwszy w historii konkursu tytuł „Najlepszej MDP” trafił do województwa opolskiego.