Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze KDP, OSP i PSP w Polanicy-Zdrój.

wpis w: Informacje 2016 | 0

W dniach 16 – 18 września br. w równie malowniczej Polanicy – Zdroju przy pięknej pogodzie zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Kobiecych Drużyn Pożarniczych, Męskich Drużyn Pożarniczych oraz drużyn Państwowej Straży Pożarnej wg regulaminu CTIF ogółem startowało 59 drużyn.
Województwo opolskie reprezentowało 7 drużyn w tym 3 z OSP Raszowa, 2 z OSP Kadłub i 2 drużyny z OSP Miejsce Odrzańskie, które zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej w następujących kategoriach:

• Kobiece Drużyny Pożarnicze grupa „A”
1 miejsce OSP Raszowa, (po raz pierwszy zdobyli tytuł MISTRZA POLSKI )
12 miejsce OSP Miejsce Odrzańskie.

• Kobiece Drużyny Pożarnicze grupa „B”
2 miejsce OSP Raszowa, ( zdobyli już dwukrotnie tytuł MISTRZA POLSKI )
4 miejsce OSP Miejsce Odrzańskie. ( pierwszy występ na zawodach Krajowych )

2 miejsce OSP Raszowa

Jak przedstawia zestawienie wyników to OSP Raszowa zajęła w klasyfikacji generalnej wszystkie miejsca na podium, natomiast Kobiecej Drużynie Pożarniczej w grupie „B” nie wiele zabrakło aby po raz trzeci z rzędu sięgnąć po tytuł MISTRZA POLSKI.
Za to w konkurencji „Musztra” drużyny te stanęły na drugim miejscu podium. Jest to kolejny ogromny sukces po Mistrzostwach Polski z 2008r. , 2011r. i 2012 roku gdzie drużyny z OSP Raszowa zajęły również miejsca na podium.
Wspaniale spisały się w konkurencji „Musztra” Drużyny Kobiece z OSP Miejsce Odrzańskie gdzie w tej kategorii zajęły pierwsze miejsca ponadto zawodniczka z tej jednostki zdobyła tytuł pierwszej v-ce mistrz zawodów.
Zwycięskie drużyny oprócz obuwia, koszulek, pucharów, dyplomów i medali otrzymały również środki finansowe na zakup sprzętu i umundurowania.