XII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF w Wiśle

wpis w: Informacje 2016 | 0

W dniach 2 – 4 września br. w malowniczej Wiśle odbyły się XII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Województwo opolskie reprezentowali zwycięzcy Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które zostały przeprowadzone w Reńskiej Wsi a mianowicie MDP dziewcząt z OSP Miejsce Odrzańskie, gmina Cisek powiat Kędzierzyn-Koźle i MDP chłopców z OSP Gierałcice gmina Głuchołazy powiat Nysa.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z OSP Gierałcice w systemie CTIF startuje od 2000 roku.
Jako młoda drużyna swój pierwszy start miała na Wojewódzkich Zawodach

Sportowo-Pożarniczych, które przeprowadzone zostały w Krapkowicach, na których zajęli II miejsce.

W XII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Wiśle drużyna ta zajęła ogółem wysokie IX miejsce.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z OSP Miejsce Odrzańskie funkcjonuje w obecnej formie dopiero od 2013 roku i mimo stosunkowo krótkiego okresu działalności posiada wiele sukcesów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2015 roku MDP wygrała VI Konkurs „ Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna. MDP z Miejsca Odrzańskiego w tym roku brała udział w zawodach w Austrii i na 510 drużyn, zajęła 2 i 3 miejsce. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – dziewcząt już po raz drugi z rzędu wygrała zawody wojewódzkie i uzyskała kwalifikacje na zawody krajowe, na których zajęła wysokie VI miejsce, natomiast w kategorii „Musztry” zdeklasowała wszystkie drużyny zajmując I miejsce.
Podczas prezentacji województw nasze drużyny zajęły wysokie bo 5 miejsce.