POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W DOMASZOWICACH

wpis w: Informacje 2011 | 0

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W DOMASZOWICACH

W dniu 25 września 2011 roku na stadionie sportowym w Domaszowicach przeprowadzono zawody sportowo-pożarnicze OSP powiatu namysłowskiego, w których wzięło udział 20 zespołów,12 męskich i 8 kobiecych drużyn pożarniczych. Komisji sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie przewodniczył mł. kpt. Daniel Simlat. Zawody zostały rozegrane przy słonecznej pogodzie w konkurencjach sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe.

Spośród Kobiecych Drużyn Pożarniczych najlepsze okazały się druhny z OSP Biestrzykowic-Miodar przed druhnami z OSP Pokój i Bukowie. W grupie A mężczyzn pierwsze miejsce zdobyła sekcja OSP Strzelce, drugie miejsce zajęła drużyna z Biestrzykowic-Miodary, a trzecie OSP Siemysłów. Na zawody nie stawiły się dwie drużyny KDP z Wilkowa i Kosorowic.

W czasie zawodów nie zanotowano wypadków. Zawody przebiegały bardzo sprawnie i w sportowej atmosferze. Wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy, a pierwsze trzy w poszczególnych grupach, puchary i nagrody rzeczowe, które były wręczane przez Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP Druha Henryka Serugę i sekretarza Powiatu Namysłowskiego druha Andrzeja Gosławskiego. Wśród zaproszonych gości byli także: członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. opolskiego dh Henryk Seruga, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie bryg. Krzysztof Gacek oraz wójtowie gmin powiatu namysłowskiego. Cieszy fakt, że prawie połowę uczestników zawodów stanowili młodzi ludzie byli członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Gminny ZOSP RP w Domaszowicach przy współudziale Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Namysłowie oraz Namysłowskiego Starostwa , Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu.

Dyrektor
Zarządu Wykonawczego
ZOSP RP Opole

Wiktor Urbański