Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych startujących według regulaminu CTiF w Oleśnie

wpis w: Informacje 2014 | 0

Przy niesprzyjającej pogodzie na stadionie miejskim w Oleśnie 17 maja 2014 roku o godzinie 09.30 Komendant Zawodów bryg. Jarosław Zalewski złożył meldunek o gotowości drużyn pożarniczych województwa opolskiego do rozpoczęcia zawodów Panu Stanisławowi Rakoczemu Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Opolu druh Andrzej Borowski dokonał oficjalnego otwarcia zawodów oraz przywitał znamienitych gości w osobach: Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Druhnę Teresę Tiszbierek, Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Bułę, Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Karola Stępnia, Wiceprzewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej Druha Lucjana Kędzię, prezesów zarządów powiatowych i gminnych na czele ze Starostą Oleskim Druhem Janem Kusem oraz komendantów powiatowych PSP na czele ze st. bryg. Stefanem Szłapą, a także wójtów i burmistrzów na czele z Burmistrzem Olesna Sylwestrem Lewickim.

Na zawody przybyło ogółem 37 drużyn w tym 7 chłopców i 6 dziewcząt MDP. Komisją sędziowską kierował mł. bryg. Jacek Słobodzian. Zawody nie przebiegały zgodnie z harmonogramem startów ze względu na obfite opady deszczu, które były przyczyną przerwania startów drużyn seniorów. Natomiast drużyny MDP w bardzo trudnych warunkach ukończyły zawody. Podczas zawodów dwóch zawodników uległo kontuzji, jednemu udzielono pomocy ambulatoryjnej natomiast drugą osobę odwieziono na obserwację na SOR w Oleśnie. Licznie zgromadzona publiczność wraz z zaproszonymi gośćmi oglądała z zaciekawieniem starty najmłodszych strażaków w bardzo trudnych warunkach.

Drużyny uzyskały następujące wyniki:
I. Drużyny MDP – chłopcy
1. Miejsce 1036,12 OSP Gierałcice, powiat Nysa,
2. Miejsce 1028,01 OSP Raszowa, powiat Strzelce Op,
3. Miejsce 1020,58 OSP Dobra, powiat Krapkowice,

II. Drużyny MDP – dziewczęta
1. Miejsce 1033,90 OSP Miejsce Odrzańskie, powiat K-Koźle,
2. Miejsce 1026,85 OSP Zalesie Śl., powiat Strzelace Op,
3. Miejsce 1015,33 OSP Raszowa, powiat Strzelce Op,

Zawody seniorów zostały odroczone do 15 czerwca br. z nadzieją, że warunki pogodowe pozwolą na dokończenie rywalizacji. Do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty. Drużyny MDP, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały medale, puchary i dyplomy ufundowane przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Opolu oraz nagrody w postaci bonów towarowych na zakup sprzętu sportowego ufundowanych przez Marszałka Województwa Opolskiego. Najmłodsza uczestniczka zawodów druhna Paulina Cedzik z OSP Zalasie Śląskie otrzymała dyplom okolicznościowy, plakietę i maskotkę ufundowaną przez Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
Wszyscy zawodnicy z dużą wyrozumiałością przyjęli decyzję o zakończeniu zawodów dla drużyn MDP w garażach Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, gdzie podsumowano zawody.
Mimo bardzo trudnych warunków wśród zawodników panował duch sportu i zdrowej rywalizacji jak powiedział na zakończenie zawodów Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Andrzej Borowski. Natomiast zwycięscy będą reprezentować nasze województwo na Krajowych Zawodach OSP i MDP CTIF, które rozegrane zostaną we wrześniu br. w Olsztynie.

DYREKTOR
Zarządu Wykonawczego
OW ZOSP RP woj. opolskiego
Wiktor Urbański