XI Zawody Integracyjne w Sportach Pożarniczych Służb Mundurowych

wpis w: Informacje 2012 | 0

W dniu 28.09.2012 roku w Strzelcach Opolskich odbyły się XI Zawody Integracyjne w Sportach Pożarniczych Służb Mundurowych. Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelcach Opolskich przy udziale Zakładu Karnego nr 1 i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W zawodach uczestniczyło łącznie 18 drużyn, 14 męskich i 4 kobiece. Zawody przebiegały w dwóch konkurencjach: techniczny tor przeszkód i ćwiczenia bojowe. Końcowe wyniki przedstawiały się następująco:

Grupa Kobieca

1 miejsce – SDH Strahovice – Republika Czeska

2 miejsce – KP PSP Strzelce Opolskie

3 miejsce – AŚ Opole

4 miejsce – ZK-1 Strzelce Opolskie

Grupa Męska

1 miejsce – SDH Chlebičov – Republika Czeska

2 miejsce – KP PSP Strzelce Opolskie

3 miejsce – ZK-2 Strzelce Opolskie

4 miejsce – ZK-1 Strzelce Opolskie

5 miejsce – ZK Nysa

6 miejsce – GISW – ZK-1 Strzelce Opolskie

7 miejsce – AŚ Kędzierzyn – Koźle

8 miejsce – ZK Brzeg

9 miejsce – ZK Głubczyce

10 miejsce – AŚ Opole

11 miejsce – AŚ Prudnik

12 miejsce – ZK Kluczbork

13 miejsce – GISW – ZK-2 Strzelce Opolskie

14 miejsce – OZ Przywary

Zawody zaszczycili swoją obecnością: nadbrygadier Karol Stępień – Komendant Wojewódzki PSP w Opolu, st. bryg. Stefan Szłapa – Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich, dh Wiktor Urbański – Dyrektor Bura OZW Z OSP RP w Opolu, dh Józef Swaczyba – prezes OZP Z OSP RP w Strzelcach Opolskich, dh Jan Bogusz – prezes OZ M-G Z OSP RP w Strzelcach Opolskich, Tadeusz Goc – Burmistrz Strzelec Opolskich, por. Łukasz Wysokiński – przedstawiciel Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu oraz dyrektorzy zakładów penitencjarnych z Opolszczyzny.

Drużyny uczestniczące w zawodach, które zdobyły pierwsze cztery miejsca w każdej kategorii otrzymały puchary, dyplomy i upominki pozostałe drużyny otrzymały dyplomy zgodnie z uzyskaną lokatą, zawodnicy wykonujący techniczny tor przeszkód otrzymali upominki.

W czasie zawodów sprzęt pożarniczy zaprezentował przedstawiciel Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego (hełmy, toporki, obuwie strażackie). Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się wspólna biesiada.

Edward Dalibóg