Wręczenie statuetki „Złote spinki 2011” dla Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Opolskiego.

wpis w: Informacje 2011 | 0

Wręczenie statuetki „Złote spinki 2011” dla Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Opolskiego.

Złote Spinki to wyróżnienie honorowe ludzi niezwykłych i nietuzinkowych, którzy w swoich codziennych działaniach wykraczają poza przeciętność, a w podejmowanych inicjatywach i decyzjach zawsze najpierw widzą drugiego człowieka. Od kilkunastu lat Złote Spinki otrzymują najwspanialsi ludzie, których co roku wskazują Czytelnicy Dziennika „Nowej Trybuny Opolskiej”.

Z grona wytypowanych osób wskazanych przez mieszkańców regionu, kapituła dokonuje nominacji i ostatecznego wyboru laureatów. To właśnie dlatego, że znaczący głos należy do mieszkańców, wszyscy laureaci tak wysoko sobie cenią to prestiżowe wyróżnienie. Wśród tegorocznych nominowanych i laureatów byli przedstawiciele biznesu, kultury i nauki, samorządu oraz wyróżniające się osobowości życia społecznego.

Kapitule i redakcji po raz kolejny udało się wyłonić spośród wielu wspaniałych ludzi te nieprzeciętne i godne naśladowania, obdarzone olbrzymim szacunkiem, zawsze gotowe do pomocy oraz pełne entuzjazmu do podejmowania wszelkich inicjatyw. Bez ich zaangażowania i zapału nie byłoby sukcesów w wielu dziedzinach życia naszego województwa.

Uroczyste wręczenie Złotych Spinek odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu 19 marca br. w obecności wojewody opolskiego, marszałka województwa, prezydenta Opola oraz wielu znamienitych gości. Najważniejszą nagrodę Diamentową Spinkę otrzymał Karol Cebula znany biznesmen i filantrop, osobistość absolutnie wyjątkowa, zasłużona dla regionu i otoczona powszechnym szacunkiem.

W kategorii „Postawa Społeczna” Złotą Spinką otrzymały „OCHOTNICZE STRAŻE POŻARNE WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO” wyróżnienie odbierali Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druhna Teresa Tiszbierek oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa opolskiego druh Andrzej Borowski.

Po uroczystości w teatrze odbyła się premiera widowiska muzycznego „Naprawdę nie dzieje się nic… czyli piosenki z Opola”.

Dyrektor Zarządu Wykonawczego
ZOSP RP w Opolu
Wiktor Urbański